Jak szybko może biec pies?

Oj szybko!

Dzisiaj krótki wpis – tak samo ekspresowy jak nowy kolega Berka – charcik włoski, którego w sobotę spotkaliśmy na wybiegu. Berek był zachwycony – całe życie seterów jest oparte na gonieniu szybko przemieszczającego się obiektu. Na dodatek zauważyłam, że akurat Berek ten instynkt ma niezwykle mocno rozwinięty. Jego nieszczęsne gonienie za rowerzystami i autami to przecież dokładnie to….

Ale wracając do charcika – był zachwycony, że nareszcie znalazł jakiegoś głupka (czyt. Berek), który próbuje go uparcie gonić, ale oczywiście dogonić go nie może. Berek biegał jak oszalały za charcikiem, ale nie był poirytowany, że nie może go dorwać. Dobrali się świetnie. Ta gonitwa była naprawdę wspaniała. Berek przeskakiwał przez ławki i biegł z cała prędkością. Przyznaję, że nie chciałam odrywać od psiaków wzroku, aby robić im zdjęcia. Wczoraj pogoda w Krakowie była kiepska, a więc na wybiegu prawie nikogo nie było. Berek i charcik – oba psie cykory – nie musiały niczym się przejmować i tylko zająć wspólnym szaleństwem. Wspaniałe! Nie będę się więcej rozpisywać tylko po prostu zamieszczę zdjęcia (zrobione na wybiegu dla psów w Krakowie na ul. Strzelców, niedaleko Ronda Barei)  😀

W sobotę też poszliśmy porozmawiać z trenerką flyball’u. Okazało się, jak zresztą podejrzewałam, że zanim zaczniemy nawet myśleć o treningach Berka, musimy podszkolić go w posłuszeństwie i porobić rożne ćwiczenia na aportowanie. Plan jest taki, że w przyszłym tygodniu mamy spotkać się z trenerką i dowiedzieć się jak ćwiczyć z Berkiem, aby ewentualnie przygotować go do późniejszych  treningów.

……………… A tak poza tym, to greyhound może osiągać 75km/h… Niesamowite! :D…..

Reklama

2 uwagi do wpisu “Jak szybko może biec pies?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s