Co powiedziałby Twój pies?

Podobno zwierzęta mogą przemówić ludzkim głosem w wigilijną noc… Obawiam się jednak, że może i mogą, ale nigdy tego nie zrobiły. Sądzę, że my ludzie najedlibyśmy się dużo wstydu, gdyby zwierzaki powiedziały wprost co o nas myślą. Uważam, że by się nam dostało i często zasłużenie…

Ostatnio zaczęłam zastanawiać się, czy Berek jest naprawdę szczęśliwy, bo psiak ma potrzeby kosmiczne, a czasem spacer okazuje się taki najzwyklejszy i wręcz nudnawy… Czy Berek 24 grudnia w nocy powie mi co o tym wszystkim myśli? Czy Ryjosław zażyczy sobie jeszcze dłuższych spacerów? Może spania w łóżku? Bardziej wyszukanego jedzenia?

A może… A może powie, że jest OK? Czasem zaglądam w jego psie oczy i widzę zachwyt. Najprawdopodobniej jest to moja ludzka interpretacja psiej mordki i faflowatej miny, ale wmawiam sobie, że to psi uśmiech :). Widzę w tym ryjku szczęście i zadowolenie, poczucie bezpieczeństwa i zaufanie. Może w Wigilię Berek powiedziałby, że nic nie trzeba zmieniać i właściwie nie ma potrzeby gadać, bo merdający ogon wyraża codziennie wszystko….

DSC_0315

Reklama

9 uwag do wpisu “Co powiedziałby Twój pies?

  1. Ja myślę, że Berkowi niczego nie brakuje bo ma z Tobą swój mały psi raj 😉
    zabawne jak małe gesty i minki mogą powiedzieć tak dużo, jak tylko potrafi się słuchać 🙂

    Heban opanował do perfekcji: „dzień dobry; jestem głodny; chcę wyjść; przesuń się, chcę wejść na kanapę(!); daj buzi; pomasuj brzuszek; podrap po plecach; zabierz śnieg z łapki; ukradłem Łukaszowi skarpetkę ale udawajmy, że jej nie widziałaś ok?; o! twój kapeć w krzakach… nie mam pojęcia jak się tu znalazł, serio; zabierz ode mnie te krople do oczu, ale już!; dasz spróbować? nie? a może? na pewno? no doooobrze…”

    😀

  2. Z pewnością powiedziałby, że lepiej być nie może, że jest szczęśliwy i kocha swój dom i spacery… no może spanie w łóżku by się przydało 😉

  3. Też się czasem nad tym zastanawiam… Stwierdziłam, że u nas na pewno byłoby to: nie drzyj za mną japy w lesie, przecież wracam…. 😛 A czy coś jeszcze ? Pewnie by się nazbierało.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s