Naarden – gwiazda miast

Naarden to nieduża miejscowość oddalona od Amsterdamu około 20 kilometrów na południowy wschód. Jest otoczone murem połączonym z imponującą fortyfikacją i fosą. A wszystko to kształcie … gwiazdy!

Naarden , Nederland, 3 mei 2014 De vesting Naarden vormde het noordelijkste deel van de Hollandse Waterlinie en is een van de best bewaarde vestingsteden in Europa en beroemd om zijn unieke stervorm. De vesting heeft zes bastions, een dubbele omwalling en een dubbele grachtengordel. De vesting is een beschermd stadsgezicht foto: Marco van Middelkoop/Aerophoto-Schiphol


Naarden

Naarden

Oczywiście spacerując po Naarden ciężko zauważyć, że ma tak wyjątkowy kształt. Jednak zdjęcia z góry zapierają dech w piersiach. Sama miasteczko jest bardzo urokliwe i na pewno warto je odwiedzić. Pomimo iż byliśmy tam w niedzielę przed południem, w piękny słoneczny dzień, nie było tłoku, ani w centrum wyspy, ani w otaczającym ją parku.
Naarden NaardenP1100859

P1100825

P1100813P1100892


Naarden to nie tylko miasteczko otoczone murami fortyfikacyjnymi. To również spora nowoczesna miejscowość leżąca poza gwieździstą wyspą. Naarden zamieszkuje prawie 18 tysięcy ludzi. Do Naarden można dostać się pociągiem z Amsterdamu z Centraal Station i przespacerować się na wyspę.


Zdjęcia panoramy Naarden pochodzą z aerophotostock.com i airpano.com

Reklama

Jedna uwaga do wpisu “Naarden – gwiazda miast

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s