Ogrody Zmysłów w Muszynie

Podczas naszej wycieczki do Muszyny, oprócz ruin zamku, odwiedziliśmy również Ogrody Zmysłów (Sensoryczny). Jest tak zaprojektowany, aby silnie oddziaływać na wszystkie zmysły. Ogród podzielony jest na strefy: zdrowia (z różnorodnymi urządzeniami do ćwiczeń), zapachową, wzrokową, słuchową, dotykową i smakową, a każda z nich służy do edukacji, zabawy i odpoczynku. Ogród znajduje się na wzgórzu, skąd można podziwiać Dolinę Popradu. Przy wejściu do każdej z tych stref znajduje się tablica informacyjna, gdzie możemy przeczytać o roślinach jakie się tam znajdują. Ogród sensoryczny to mieszanka różnorodnych elementów tj. ławki, alejki, chodniczki, mosty, wodospady czy zbiorniki wodne, z ciekawymi roślinami.
W ogrodzie znajduje się też świetny punkt widokowy na wieżyczce, na wzgórzu.
PicMonkey Collage5Nigdzie nie dostrzegłam zakazu wprowadzania psów, co nie znaczy, że gdzieś go nie ma. Niestety nauczona doświadczeniem wiem, że psy nie są mile widziane w tego typu miejscach. Podczas naszego spaceru widziałam jeszcze innego psa, spacerującego grzecznie na smyczy.

P1040156

Muszyna – Mapy Google

ogród sensoryczny muszyna

Reklama

7 uwag do wpisu “Ogrody Zmysłów w Muszynie

 1. Muszyna jest cudowna z psem. Wszędzie można wprowadzić psa,jeździć autobusami i busami.Nawet w wakacje niema tam tłoku.Dwa razy do roku jesteśmy w Muszynie w sezonie wakacyjnym,super tereny spacerowe.Poranny spacer to zazwyczaj górka Malnik (Berek ma foto na zamku a w tle własnie Malnik).Widzę,że odkryliście uroki Krynicy,Muszyny.Pozdrawiam 🙂

 2. W rejonie Krynicy,Muszyny i Piwnicznej mam już trasy na co najmniej tydzień chodzenia 🙂 Wybieram się na majówkę,przez twoją relację już nie mogę się doczekać….

 3. Hej! Wybieram się z psiakiem pierwszy raz do Muszyny, w okolicy Sylwestra na 5 dni. Mamy nadzieję na spokojne przechadzki trasami turystycznymi. Może jesteście w stanie podpowiedzieć mi które z podanych tras mogą być odpowiednie na zimowe spacery?
  Jeden dzień na pewno chcielibyśmy spędzić po drugiej stronie granicy, być może zahaczając o jakieś pobliskie miasteczko po drodze.
  Za wszystkie podpowiedzi będę szczerze wdzięczna!
  Pozdrawiam razem z Fado 🙂

  1. Dzien Dobry,
   Niestety w Muszynie odwiedziliśmy tylko zamek i ogrody zmysłów ( w oba te miejsca można wybrac się zimą), a po górach nie mielismy okazji pochodzić. T była jednodniowa wizyta tylko niestety :(. Tak więc nic konretnego nie polecę. Zamek jest ciekawa pozycją, natomiast Ogrody zmysłów warto odwiedzic dla samego widoku, bo zimą i tak będzie tam buro 😦
   Pozdrawiam!

 4. Zamek i Ogrody mamy w planie, mam nadzieję, że mimo wszystko zimowa sceneria też będzie miała swój urok 😉
  Dziękujemy i pozdrawiamy 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s